[O2] Pisknięcie po dodaniu gazu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • grabek209
    Classic
    • 2011
    • 34

    [O2] Pisknięcie po dodaniu gazu

    Zamieszczone przez archerx10
    też mam taki zamiar tylko chce zacząć od boosta. potrzebuje fachowca (Warszawa) żeby mi to założył pomożecie :?:
    DGW, znajdziesz na forum
  • McGan
    RS
    • 2010
    • 3573
    • Superb III (3V3)

    #2
    [O2] Pisknięcie po dodaniu gazu

    Witam serdecznie

    Od jakiegoś dłuższego czasu mam dziwny problem w Octavii 2 - przy dodawaniu gazu słychać pisknięcie, krótsze ale jednak głośniejsze, gdy dodam gazu gwałtowniej i dłuższe ale cichsze, gdy zrobię to delikatniej. Zastanawiam się, co to może być? Myślałem o zaworze EGR (może jest zabrudzony), ale nie jestem pewien, czy to na pewno jest przyczyną.

    Autko jeździ super, ubytku mocy nie stwierdziłem, w weekend miałem trasę do Warszawy i z powrotem, również wszystko OK, ale zastanawia mnie to pisknięcie, bo sądzę, że nie powinno tak być

    Jest to coś w stylu "łłłiiiii" - taki dźwięk mniej więcej, spróbuję może jeszcze to nagrać podczas jazdy.


    Pozdrawiam i proszę o pomoc
    Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
    Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

    Komentarz

    • ufo
      L&K
      • 2008
      • 1475
      • Octavia III combi (5E5)
      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

      #3
      to wróżenie z fusów...zdałoby się bardziej zlokalizować to piszczące miejsce a najlepiej nagrać. to może być luźny pasek wieloklinowy, alternator, pompa wodna, sprężarka...itp., itd.

      Komentarz

      • p690
        Ambiente
        • 2008
        • 216

        #4
        Mam bardzo podobny efekt.

        U mnie dodatkowo występuje przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu.
        Już mnie cholera brała bo ile razy jechałem do kASOwników to przestawało piszczeć.
        Dzisiaj poprosiłem żonkę żeby pokręciła zapłonem a ja w tym czasie namierzałem winowajce. Zaznaczyłem strzałką na focie, niestety to coś nie jest zbyt widoczne bo zastawia go metalowy uchwyt - może ktoś podpowie co to jest ops: ?
        To jakiś zaworek ?
        Załączone pliki

        Komentarz

        • McGan
          RS
          • 2010
          • 3573
          • Superb III (3V3)

          #5
          Hmm, ciekawe, czekam, aż ktoś to rozpozna

          Dodam jeszcze, że turbo wymieniane było 2 miesiące temu i dzielnie sobie radzi. Dwumasa i sprzęgło są do wymiany obowiązkowo, ale to już 26.11.
          Objawy występują u mnie tylko na biegach wyższych niż jałowy - na luzie nie ma tego dźwięku.

          Nie mam pojęcia co to jest, jakby ktoś jeszcze był w stanie doradzić, co to może być, to będę naprawdę wdzięczny.

          [ Dodano: Sob 30 Paź, 10 21:02 ]
          Czytałem, że może być to też pasek alternatora - czy jak światła lekko przygasają przy cofaniu, to może być to?
          Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
          Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

          Komentarz

          • AdamB
            RS
            S_OCP Member
            • 2007
            • 8028
            • Octavia IV (NX3)
            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

            #6
            McGan, zawór sterowania turbiną czy jakoś się to nazywa. Jest to normalna praca. Popiskiwanie jest przy zdejmowaniu nogi z gazu i schodzeniu z obrotów silnika przy których turbina "pracowała". Nie ma powodów do zawracania sobie tym tyłka. Tak ma być. Ta spocie testowaliśmy to z kolegą rrysio bo też się tym przejął. U mnie jak u niego to było.

            [ Dodano: Sob 30 Paź, 10 23:35 ]
            Zamieszczone przez McGan
            Czytałem, że może być to też pasek alternatora - czy jak światła lekko przygasają przy cofaniu, to może być to?
            Nie trafiona teoria :wink:
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz

            • McGan
              RS
              • 2010
              • 3573
              • Superb III (3V3)

              #7
              Ale u mnie piskniecie jest przy dodaniu gazu i wczesniej tak nie bylo. Z pewnoscia tak nie ma byc
              Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
              Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

              Komentarz

              • AdamB
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 8028
                • Octavia IV (NX3)
                • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                #8
                Zamieszczone przez McGan
                Ale u mnie piskniecie jest przy dodaniu gazu i wczesniej tak nie bylo. Z pewnoscia tak nie ma byc
                Może mamy na myśli dwa różne hałasy, najlepiej nagraj i wstaw linka
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz

                • kowal 2002
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 5161

                  #9
                  p690, to co wskazujesz to prawdopodobnie ( słabo widać na fotce ) zawór chłodnicy spalin. Ja też mam u siebie takie "piknięcie", ale występuje ono tylko po dodaniu gazu gdy obrotu już spadają prawie do jałowych. Oczywiście pojawia się też przy przekręceniu kluczyka. U mnie dodatkowo ten odgłos pochodzi z bloku zaworów elektromagnetycznych ( to pudełko z rurkami nad zbiorniczkiem płynu hamulcowego ) i też trochę z klapki gaszącej ( obok EGR ). Blok zaworów wymieniałem i jest to samo. Generalnie mam tak już jakieś dobre 2 lata i poza odgłosami nic się nie dzieje.
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz

                  • McGan
                    RS
                    • 2010
                    • 3573
                    • Superb III (3V3)

                    #10
                    Nie no u mnie pisknięcie występuje jedynie na biegach, bez znaczenia, czy auto jest rozgrzane, czy nie.

                    Może być to od dwumasy/sprzęgła ?
                    Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                    Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                    Komentarz

                    • p690
                      Ambiente
                      • 2008
                      • 216

                      #11
                      Zamieszczone przez kowal 2002
                      p690, to co wskazujesz to prawdopodobnie ( słabo widać na fotce ) zawór chłodnicy spalin. Ja też mam u siebie takie "piknięcie", ale występuje ono tylko po dodaniu gazu gdy obrotu już spadają prawie do jałowych. Oczywiście pojawia się też przy przekręceniu kluczyka. U mnie dodatkowo ten odgłos pochodzi z bloku zaworów elektromagnetycznych ( to pudełko z rurkami nad zbiorniczkiem płynu hamulcowego ) i też trochę z klapki gaszącej ( obok EGR ). Blok zaworów wymieniałem i jest to samo. Generalnie mam tak już jakieś dobre 2 lata i poza odgłosami nic się nie dzieje.
                      Dokładnie...
                      występuje to w momencie "dotykania" i "puszczania" pedału gazu, dodatkowo jak pisałem przy wyłączaniu i włączaniu zapłonu.
                      Kilkakrotnie byłem z tym na gwarancji w ASO ale "syndrom dentysty", czyli w ASO nie piszczy. Trochę mnie ten odgłos irytuje zwłaszcza kiedy jestem autkiem w garażu :x
                      Dzięki za wyjaśnienie

                      Komentarz

                      • AdamB
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 8028
                        • Octavia IV (NX3)
                        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                        #12
                        p690, przyjedź za dwa tygodnie na spota to porównamy czy mamy to samo.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz

                        • p690
                          Ambiente
                          • 2008
                          • 216

                          #13
                          Zamieszczone przez AdamB
                          p690, przyjedź za dwa tygodnie na spota to porównamy czy mamy to samo.
                          Witaj AdamB,
                          Gdzie to wypada spocik za 2 tygodnie ?
                          Musze przyjechać .... koniecznie ops:

                          Komentarz

                          • AdamB
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2007
                            • 8028
                            • Octavia IV (NX3)
                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                            #14
                            p690, Rohatyna w Kryspinowe
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz

                            • p690
                              Ambiente
                              • 2008
                              • 216

                              #15
                              Zamieszczone przez AdamB
                              p690, Rohatyna w Kryspinowe
                              No to jest szansa ... :wink:

                              Komentarz

                              Pracuję...